Google reklamları (Adwors) işletmeler için büyük önem taşır. E-Ticaret siteleri başta olmak üzere kurumsal / kişisel tanıtımda Google Adwords (Reklamları) çok etkilidir. Sadece arama sonuçlarında değil, Google reklamlarını kullanan tüm sitelerde (haber siteleri, forum siteleri, ilan siteleri vb.) ve mobil uygulamalarda (mobil oyunlarda, mobil sohbet uygulamalarında, mobil haber uygulamaları vb.) sizin reklamınız çıkabilir.

E-Ticaret sitelerinin satışlarını arttırmasında Google reklamlarının payı büyüktür. Günümüzde internet kullanıcılarının açılış sayfalarının Google olduğunu hesaba katarsanız, bu kullanıcılar mal veya hizmet satın almalarında ilk olarak Google’a aradığı şeyi yazmaktadır ve ilk sırada çıkanlar her zaman %50 den fazla avantajlıdır. Birçok rakibinizin olduğunu göz önünde bulundurduğunuzda Google reklamları sizin için kaçınılmazdır.
Ayrıca SEO (Arama motoru optimizasyonu) dediğimiz çalışmalar sizin sadece Google aramalarında üst sıralara çıkmanıza yardımcı olacaktır. Bu durumda da sadece SEO çalışması yapan birçok rakibiniz olduğu için ciddi bir zaman ve bütçe ayırmanız gerekecek.

Sadece bütçe ayırarak Google reklamlarını tercih etmeniz, zamanınızı diğer işlerinize kullanmanıza sebep olacak ve böylece enerjinizi çalışmalarınıza daha fazla yoğunlaştırmış olacaksınız.

Google reklamlarını herkes oluşturabilir ve yönetebilir yalnız bu ne kadar sağlıklı olabilir derseniz biraz daha açıklamaya çalışalım.

Örnek olarak bir ay için 1000 TL bütçe ayırdınız, reklam oluşturdunuz, yönlendirme bağlantılarını verdiniz, anahtar kelimelerinizi seçtiniz. Buraya kadar her şey normal gözüküyor.

Bir ay sonunda hangi değerlere bakıp reklamınızı nasıl optimize edeceğinizi biliyormusunuz?
Bir ay sonunda harcadığınız 1000 TL size ne kadar fayda sağlamış?
Bu bütçeyi kullanarak ne kadar satış yapmışsınız?
Anahtar kelimeleriniz doğrumu ve her bir anahtar kelime için ne kadar ödemişsiniz ?
Google reklamlarını tıklayarak sitenize gelenler sizin için potansiyel müşterimi yoksa sadece ziyaretçimi?
Acaba Google görsel reklamları ile desteklenmeli mi yada Google’ın farklı reklam hizmetleri ile?

Sonuç ise size inanılmaz bir iş yükü, yeniden reklamları oluşturma, hatayı bulma, giden zaman ve paranız…

Çoğu reklam veren maalesef bu deneme yanılma yöntemleri sonucunda ilk başta sıcak bakmadığı reklam uzmanlarına daha sonrasında ihtiyaç duyarlar.


Google reklamları için profesyonel bir hizmet almak istiyorsanız, minimum maliyet ile maksimum fayda almak istiyorsanız lütfen benimle irtibata geçin.


E-Ticaret Danışmanlığı | E-Ticaret Sitesi Kurulumu | E-Ticaret Seo | Sosyal Medya Danışmanlığı | Facebook Reklamları | Instagram Reklamları | Google Reklamları | Yandex Reklamları | Youtube Reklamları | Sosyal Medya Yönetimi